Niekontrolowane gazy a IBS

Witam! Mam problem od kilku lat z niekontrolowanymi gazami, lekarz pediatra bez badań na poczatku choroby stwierdził ibs. Mam zaparcia, uczucie nie pełnego wypróżnienia, a także "mokry odbyt" zawsze po wypróznieniu po jakimś czasie muszę użyć papieru na ktorym widac resztki kału. Aktualnie mam zaczerwieniony odbyt na którym widać małe żółte krostki. bardzo mnie to niepokoi. Bardzo się wstydzę pójść do specjalisty z moimi problemami czy objawy sugerują jakąś konkretną chorobe?

Trzeba wykonać koloskopię jeżeli objawy nie ustapią i wykluczyć choroby zapalne jelit. Dopiero wtedy można rozpoznać Ibs. Należy jak najszybciej udać się do proktologa żeby podleczyć odbyt bo nieleczone stany zapalne tej okolicy mogą doprowadzić do powstania szczeliny odbytu lub przetoki a te są trudne do leczenia i mogą doprowadzić do kalectwa.