Kobieta , 64 lata Dzień dobry! 1.12. 2016 r. przeszłam pod narkozą operację. W dokumentacji medycznej funkcjonują dwa numery statystyczne choroby: N81.8 z adnotacją: Cystocelle do plastyki przedniej i nr N81.2. W opisie z protokołu z zabiegu operacyjnego podano: ".. odcięto nadmiar śluzówki, założono szew kapciuchowy podnoszący pęcherz moczowy...". Aktualnie jest gorzej niż przed operacją. Bezwiednie oddaję mocz mając prawie pusty pęcherz. Nadal mam przepuklinę w pochwie. Proszę podpowiedzieć mi dalsze leczenie.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Urologia – Urolog jest specjalistą, który zajmuje się chorobami związanymi z układem moczowo-płciowym. Do wizyty u urologa warto się przygotować, gdyż z reguły wiąże się ona z dużym stresem u pacjenta. Sprawdź, jakie objawy powinny skłonić cię do zgłoszenia się do poradni urologicznej.
  • Chirurgia – Operacje są podstawą gałęzi medycyny nazywanej chirurgią. Nazwa ta powstała z greckich słów: cheir − ręka, ergon – czyn, działanie. Określenie „chirurgia” jest używane jako skrót bardziej szczegółowej nazwy „chirurgia ogólna”.