Niekontrolowany wybuch złości u 23-latki

moja wnuczka ma 23lata to mądra iśliczna dziewczyna ale jak się zdenerwuje ma nie kontrolowany wybuch złości a za chwilę jej to mija proszę o pomoc .

Witam!
Trudno jest udzielić instrukcji na odległość i z tak małą ilością informacji. Jeżeli wnuczka swoje wybuchy złości również przeżywa jako kłopot, to najlepiej byłoby, żeby zgłosiła się do specjalisty, psychologa czy psychoterapeuty. Tam nauczy się kontrolować swoją złość. Natomiast kiedy się uczestniczy w takiej interakcji, to najlepiej po prostu ją przerwać, nie dać się wciągnąć w spiralę złości. Do rozmowy zawsze można powrócić wtedy, gdy osoba już się uspokoiła.
Pozdrawiam!

Z Pani opisu niestety nie wynika co może być przyczyną takiego zachowania u wnuczki. Aby dobrze nazwać sytuację zachęciłbym ją do osobistego kontaktu z psychologiem lub psychoterapeutą. Sugeruję przy tym pamiętać, że jako dorosłą osoba jest ona w całości odpowiedzialna za swoje zachowanie oraz próby radzenia sobie z nim.

http://www.gabinetzmian.pl

Witam.
Skoro Pani wnuczka ma niekontrolowane wybuchy złości, to prawdopodobnie przeżywa jakieś trudności życiowe, o których mogłaby porozmawiać z psychoterapeutą, aby pomógł jej zrozumieć, co takiego dzieje się w jej życiu, co powoduje takie stany i pracować z nią na pozytywnymi zmianami w życiu. Jednak to wnuczka musi chcieć pracy w obszarze zmian, mieć do niej motywację.
To co Pani może zrobić, to nie zgadzać się na akceptację takich zachowań w swojej obecności tj. powiedzieć o tym wprost. Rozumiem, że martwi się Pani o nią i to też warto powiedzieć, równocześnie wyrażając niezgodę na takie zachowania w swojej obecności mówiąc np. "Widzę, że jesteś zła, ale nie będę z Tobą rozmawiać w taki sposób. Wrócimy do rozmowy, gdy się uspokoisz".
Pozdrawiam i życzę dobrych, serdecznych relacji z wnuczką.

Agnieszka Dymska.
Psycholog, psychoterapeuta.