Mężczyzna , 30 lat Witam mam 30 lat i zdiagnozowaną przebytą starą boreliozę na którą się leczyłem a teraz czekam na kontrolne badania ale nie wiem czy moje objawy to od niej czy nerwica:ciągłe roztrzęsienie,niewysypianie się,ataki paniki,niewyrazna mowa,lęki np przed jazdą samochodem,napady wilczego głodu,kołatania serca,zawroty głowy i ucisk w skroniach,nogi z waty jak się coś zatłucze to mam ucisk z lewej strony serca i panika nawet dzwonek do ganku to powoduje.Jestem nerwowy i ciągle się stresuję.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Mgr Witold Gojżewski 33
Mgr Witold Gojżewski Psycholog, Poznań 33 poziom zaufania
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Witam Pana, przedstawione objawy wskazują na to, że borelioza łączy się u Pana z zaburzeniami nerwicowymi. Dostrzega Pan objawy boreliozy i się nimi niepokoi - jest zestresowany, ma zaburzenia snu. Nie będę się wypowiadał na temat boreliozy, ponieważ nie jestem neurologiem. Myślę, że przede wszystkim powinien Pan leczyć boreliozę ale także konsultować się u psychologa. Życzę powodzenia i pozdrawiam!

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • NeurologiaNeurologia to dziedzina medycyny zajmująca się schorzeniami obwodowego i ośrodkowego układu nerwowego. Jest silnie spokrewniona z psychiatrią i polega na odkrywaniu przyczyn uszkodzenia systemu neuronalnego.
  • Borelioza – Borelioza ("choroba z Lyme") jest zwana chorobą odkleszczową, jednak tak naprawdę to nie sam kleszcz powoduje chorobę, ale bakteria, która znajduje się w jego wnętrzu. Boreliozą można się zarazić przez ugryzienie kleszcza, który jest nosicielem krętków Borrelia.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: