Nieleczona skolioza a ćwiczenia fizyczne

Witam. Mam skolioze nieleczoną(wiem to tylko ze szkolnych bilansow zdrowia) tylko raz dostalam skierowanie na konsultacje ortopedyczna ale na nia nie poszlam gdyz cierpie na rodzaj fobii ktora sprawia ze kiedy ktos mnie dotyka powyzej bioder(a domyslam sie ze podczas badania i cwiczen tak by bylo) wpadam w panike. Zaczelam ostatnio cwiczyc z Mel B i moje pytanie. Czy nieleczona skolioza(nigdy nic mnie nie bolalo, mysle ze to lekka wada) moze byc przeciwwskazaniem? wizyta u ortopedy konieczna?

Proszę Pani, niech Pani sobie poczyta o skoliozie na:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Skolioza

pewnie Pani zrozumie, że skolioza to nie jest "lekka wada." Byź może jednak wcale nie ma Pani skoliozy, dlatego pójcie do ortopedy byłoby wskazane. O Fobii przecież może powiedzieć Pani lekarzowi i pewenie po prostu wystarczą badania radiologiczne aby postawiź diagnozę.

Poza tym jeżeli ma Pani ktak fobię to powinna skonsultować się z psychoterapeutą.

Pozdrawiam