Nieliczne grzyby Candida sp w badaniu kału u 2-letniego dziecka

Proszę o radę. Dwuletniej córeczce z badania kału wyszło że ma nieliczne grzyby Candida sp. Co to oznacza i czy to leczyć, ewentualnie jak.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Candida spp oznacza iż wykryto w kale drożdżaki dość kosmopolitycznie występującego grzyba. Wskazana jest konsultacja z pediatrą. Jeżeli występują objawy należy przeprowadzić leczenie przeciw grzybicze.