Kobieta , 20 lat Witam. Usg tarczycy wykazało zmianę guzkową. Wnioski: Struma nodosa. Płat prawy normo echoeniczny o wymiarach 17x15x40mn,płat lewy o wymiarach 14x13x39mm centralnie widoczny cień okrągły 7x5mm o zmienionej echo genicznosci. Cieśń: 5mm. Dostałam skierowanie na biopsje. Rozpoznanie: nieliczne rozproszone normotypowe tyreocyty, w tle koloid. Rozmaz ubogokomórkowy. Przypuszczam, że nie ma powodów do niepokoju ale czy mogę prosić o dokładniejsze wytłumaczenie wyników? Z góry uprzejmie dziękuję
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Lek. Tomasz Budlewski 79
Lek. Tomasz Budlewski Stażysta/Rezydent, Łódź
Edytuj odpowiedź

A jak maja się do tego wyniki badań hormonów tarczycy. W powyższym opisie nie ma nic niepokojące. konieczna jest dalsze odpowiednie postępowanie. Proszę koniecznie udać się do lekarza endokrynologa.

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Biopsja – Biopsja polega na wycięciu fragmentu tkanki narządu bądź guza, który po odpowiednim przygotowaniu poddawany jest oględzinom mikroskopowym. Badanie pełni bardzo ważną rolę w diagnostyce nowotworów, choć jego przydatność nie ogranicza się wyłącznie w diagnostyce i leczeniu osób cierpiących na raka.
  • USG – USG, czyli popularny skrót dla nazwy ultrasonografia, to badanie, dzięki któremu można uzyskać obraz narządów i tkanek organizmu ludzkiego. Obecnie USG jest najpopularniejszym badaniem obrazowym wykonywanym w codziennej praktyce lekarskiej.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: