Nieliczne zapłodnione jaja glisty ludzkiej w kale 10-miesięcznej córki

Witam w marcu córka 10 miesięcy miała wykryte w kale nieliczne zapłodnione jaja glisty ludzkiej. Była leczona pyrantelum. Zrobiliśmy badanie krwi IGG wynikł wyszedł 0,04 pediatra stwierdził że glisty nie ma a z kału wyszły pojedyncze jaja glisty ludzkiej. Co mam robić? Skoro wynik krwi jest podobno 100 %. A z kału wychodzi że jest? Czy to laboratorium złe wyniki podaje czy nie wiem. Czy leczyć czy wykonywać inne badania. Bo żaden lekarz nie wie co robić. Bo tu wynik krwi ok tu kału nie.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do lekarza gastrenterologa dziecięcego lub lekarza chorób zakaźnych. Po badaniu będzie można zalecić odpowiednie dalsze postępowanie.