Niemowlę a ostra białaczka szpikowa

Witam, moja siedmiomiesięczna cherześnica zachorowała na ostrą białaczkę szpikową. Jakie są szanse na całkowite wyleczenie w przypadku tak małego dziecka? Czy możliwe jest, żeby ona się z tą chorobą urodziła? Dziękuję z góry za odpowiedź.

ponad rok temu

Witam serdecznie!

Ostra białaczka szpikowa jest stosunkowo rzadkim schorzeniem u dzieci (w tym wieku dominują raczej białaczki limfoblastyczne). Nie jest to choroba wrodzona. Istnieje jednak zwiększone ryzyko zachorowania w przypadku dzieci z zespołem Downa lub Klinefeltera (zaburzenia genetyczne).

Wyniki leczenia zależą od podtypu białaczki szpikowej i indywidualnej reakcji na leczenie. Trudno mi powiedzieć coś więcej, nie znając szczegółów - stanu dziewczynki, jej wyników krwi.

Pozdrawiam serdecznie i życzę zdrowia dla Małej.