Niemożność przerwania błony śluzowej a starania o dziecko

Chciałabym wiedzieć czy dziewica może zajść w ciąże? Staramy się z mężem o dziecko jednak nigdy nie udało nam się (od 6 miesięcy) przerwać do końca błony. Członek wchodzi tylko do pewnego punktu i ani cm dalej nie chce ponieważ ból jest tak silny, że nie mogę go znieść. Czy więc mając owulacje, dni płodne mogę zajść w ciążę pomimo, że nie uda nam się włożyć członka głęboko w pochwę i wytrysk nastąpi u wejścia do pochwy lub wargach sromowych? Bardzo proszę o szczerą i szybką odpowiedź.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Oczywiście istnieje prawdopodobieństwo zajścia w ciążę bez wprowadzania członka wewnątrz pochwy. Niestety szanse są znacznie mniejsze niż przy tradycyjnym stosunku.
Niepokoi mnie jednak odczuwany przez Panią ból. Uważam, że Pani postępowanie nie powinno się skupiać na alternatywnych próbach zajścia w ciążę,a na jak najszybszej diagnostyce bólu.
Dyspauremia (bo tak nazywa się zaburzenie przejawiające się bolesnością stosunku), wcale nie jest rzadkim problem u kobiet.
Sugerowałabym jak najszybszą wizytę u lekarza ginekologa, w celu odnalezienia przyczyn bólu i jego leczenia.

Pozdrawiam.