Niemożność wzięcia pelnego oddechu, co wiąże się z ciągłym ziewaniem

Witam, mam od dłuższego czasu pewną dolegliwość. Miewam niemożność wzięcia pelnego oddechu co wiąże się z ciągłym ziewaniem. Dodatkowo podczas trenowania strasznie szybko się męczę, po treningu mam kaszel i świszczący oddech. Byłam u lekarz rodzinnego, który dał skierowanie do arelgoroga i zapisał asmenol oraz inhalator do wdechów. Pytanie moje takie, czy to faktycznie może być astma wysiłkowa czy to wszystko to nerwica i działa pod wpływem stresu? Przypisane leki mi nie zaszkodzą?

Dzień dobry. Jeśli ma Pani podstawy do myślenia, że objawy są spowodowane stresem zachęcam do skonsultowania tego z psychologiem. Być może oprócz choroby somatycznej, jaką stwierdził lekarz warto skorzystać z pomocy psychologa. W połączeniu takie oddziaływania mogą spowodować zmniejszenie dolegliwości.
Agnieszka Lipińska