Zapytaj lekarza

1 , 0 1 3 , 0 2 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nienaturalne bicie serca

Witam. Od 2 dni czuję dziwne bicie serca. Wszystko jest normalnie dłuższy czas, prawie cały dzień, a w pewnym momencie czuję w klatce jakby dziwne narastanie przez krótki moment, które kończy się 1 lub 2 mocniejszymi uderzeniami, które czuję na środku klatki piersiowej, na dekolcie mniej więcej. Takie trochę tępe, głuche uderzenie. Odczuwam to trochę jak lęk, albo ogromny stres jak przed egzaminem, nagły niepokój w klatce. Trudno określić. Ale tylko sekundę. Nie dzieje się to często. Co to jest?
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Stres a zawał serca

Nadmiar obowiązków, presja czasu, dynamiczne życie, powodują życie pod ciągłym stresem. Jego długotrwałe działanie niesie destruktywny wpływ na nasze zdrowie. Warto jednak pamiętać, aby nie obarczać stresu winą za rozwój wszystkich chorób, gdyż inne czynniki, mają w tym o wiele większy udział.

Warto skonsultować się z lekarzem- jeśli wykluczy kardiologiczne podłoże zaburzeń, będzie to wskazywało na ich psychologiczne (emocjonalne, lękowe) podłoże. Wówczas należy się zgłosić do psychologa, psychoterapeuty i podjąć psychoterapię. Pozwoli ona zrozumieć i pozbyć się objawów.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety