Nienawiść do osoby, która mnie skrzywdziła i odczuwanie skrajnych emocji

Czuję się zdesperowana, bezsilna z obsesją na punkcie osoby, która bardzo mnie skrzywdziła. Nie mam z nią kontaktu od kilku miesięcy, nic o nim nie wiem. Nienawidzę Go za to co zrobił, ale byłabym skłonna do pomocy. Myślą zadowalającą mnie jest zabicie Go. Mam myśli samobójcze, problemy z zasypianiem, apetytem. Płaczę, każdego dnia. Ogarniają mnie skrajne emocje z histerii w głęboki śmiech. Zastanawiam czy powinnam zwrócić się do kogoś o pomoc, bo czuję, że nie radzę sobie, ale za chwilę tłumaczę, że to, że to tylko kwestia czasu.
ponad rok temu

Witam serdecznie,

W tej sytuacji polecam Pani jak najszybszą konsultację u specjalisty psychiatry.
Opis problemu jest krótki i trudno na jego podstawie sformułować diagnozę.
Objawy powodują natomiast u Pani duży dyskomfort i niepokój. Rozmowa ze specjalistą z pewnością pomoże Pani zrozumieć ich charakter, a odpowiednio dobrane leki -opanować emocje i nabrać dystansu. Lekarz może zalecić Pani również psychoterapię.
Do rozważenia jest również zgłoszenie się na izbę przyjęć najbliższego szpitala psychiatrycznego, ze względu myśli samobójcze z towarzysząca labilnością emocjonalną.
Skuteczna pomoc jest w Pani zasięgu, warto podzielić się emocjami i niepokojem np. z bliską osobą, lekarzem.
Wiele ludzi może nie domyślać się, że potrzebuje Pani pomocy, natomiast chętnie jej udzielą, jeśli tylko zasygnalizuje Pani taką potrzebę.

Z pozdrowieniami