Nieodczuwanie potrzeby jedzenia przez cały dzień a chęć przytycia

Mam ogromny problem a mianowicie mam 26 lat 162cm wzrostu i ważę tylko 45kg mało jem poniewaz nie wiem dlaczego nie odczuwam potrzeby jedzenia nie boli mnie brzuch nie odczuwam apetytu ani głodu przez cały dzień dopiero pierwszy posiłek zjadam po 21 gdy skończę prace. Chcę to zmienic, PRZYTYĆ przede wszystkim ale nie wiem jak ? bardzo prosila bym o jakąś porade co zrobic? probowalam zmuszac się w ciągu dnia do jedzenia ale zjadłam 2 bułki rano i do wieczora znowu nic bo byłam najedzona! POMOCY

Urszula Forenc Dietetyk, Wrocław

Dzień dobry.
Pani problem to brak łaknienia i moim zdanie dietetyk nie bardzo pomoże, proszę po prostu zwrócić się do lekarza pierwszego kontaktu w celu przeprowadzenia koniecznych badań.
Pozdrawiam

Proponuję zacząć od zrobienia listy produktów i potraw, które Pani lubi. Następnie wprowadzać je stopniowo do jadłospisu. Przykładowo może Pani zacząć od jedzenia jednej bułki tygodniowo w ciągu dnia lub chociażby najmniejszą ilość dowolnego produktu w ciągu dnia.
Proszę ustalić sobie plan działania na najbliższe tygodnie i sprawdzić jak się to u Pani sprawdza.
Dobrze byłoby również ustalić docelową ilość posiłków, jaką chciałaby Pani spożywać w ciągu dnia, czyli ustalić swój cel.

Jeśli te działania nie będą wystarczające, proponuję skontaktować się z psychologiem, ponieważ niewłaściwie skomponowana dieta może prowadzić do poważnych problemów ze zdrowiem.

Pozdrawiam,
Emilia Kołodziejska
www.dietcoaching.pl