Nieodczuwanie przyjemności seksualnej, brak orgazmu i pożądania

Witam , proszę o radę .. Mam problem odnośnie pożycia seksualnego , mam 20 lat od roku współżyję z moim partnerem, przez ten czas nigdy nie czułam żadnej przyjemności , żadnego orgazmu, nie czuje pożądania, masturbacja nie przynosi żadnych efektów ,czasami po stosunku czuje nawet lekki ból. Partner się stara .. Dużo czytam na ten temat ale nadal nic się nie poprawia. Nie wiem czy jest to problem podłoża fizycznego czy psychicznego lub brak doświadczenia. Z góry dziękuję za odpowiedz.

Dzień dobry!

Aby rozpoznać i zrozumieć podstawy Państwa trudności konieczna jest dłuższa osobista rozmowa, zebranie większej ilości informacji oraz przeprowadzenie badań diagnostycznych. Niestety, nie podaje Pani żadnych okoliczności, które mogłyby pozwolić na odgadywanie możliwych przyczyn.

W pierwszej kolejności może Pani skonsultować się z prowadzącym lekarzem ginekologiem. Już samo badanie ginekologiczne i rozmowa na temat opisywanych przez Panią trudności może dać pierwsze wskazówki do dalszego postępowania. Lekarz ginekolog może także (na podstawie swojej oceny) skierować Panią np. do seksuologa, psychoterapeuty.

Pozdrawiam!