Nieodczuwanie przyjemności z seksu a zamrożone emocje

Witam, nie czuję nic podczas sexu, mam orgazm ale wczesniej nie czuję zupełnie nic. Nie mam miejsca erogennego na ciele, nawet przy miłości ftancuskiej nic nie czuję. Po kilkudziesięciu czasem minutach drażnienia łechtaczki ni stąd ni z owad przychodzi fala 3 sekundowego orgazmu. Czy możliwe że mam zamrożone emocje? Czy po ich odmrożeniu będę czuła podniecenie przy dotyku? Czy będę czuła podniecenie?

Witam Panią.

Wszystko co Pani napisała może wskazywać, że nie pozwala Pani sobie na odczuwanie przyjemności z seksu lub z jakiegoś względu nie "przełącza się" Pani na odczuwanie "tu i teraz". Jesli rzeczywiście nigdy Pani nie odczuwała przyjemności seksualnej, to istnieje duże prawdopodobnieństwo, że wiąże sieto z czynnikami psychogennymi ( np. nadmierna kontrola we wszystkich sferach życia -w tym takzę seksualnej, lęk czy jestem wystarczajaco dobrą kochanką, czy koncentrowanie sięna tym jak wyglądam podczas aktu seksualnego). Jednak biorąc pod uwagę Pani wiek ( nie wiem czy Pani jeszcze miesiączkuje), warto zacząć diagnostykę od oceny ginekologicznej pod kątem objawów premenopauzy/menopauzy). Stopniowe wygasanie czynności hormonalnej jajników może istotnie wpływać na poziom odczuwanego pożadania oraz podniecenia na poziomie genitaliów. Zmiany związane z menopauzą wpławają na reaktywność kobiecych genitaliów podczas stymulacji seksualnej.Jeśli jednak lekarz ginekolog nie potwierdzi takich zmian, wtedy warto zgłosić się na diagnozę seksuologicznądo lekarza seksuologa, który ew. skieruje Pania na odpowiednią terapię seksualną.

Pozdrawiam!