Nieodwzajemniona miłość do chłopaka

Moja przyjaciółka kocha chłopaka, który ją olewa. Jak wytłumaczyć jej, że powinna również go olać? Ciągle myśli o nim w nocy.. i tak przez 7 miesięcy. Pomocy

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Proszę spróbować porozmawiać z koleżanką, choć domyślam się, że próbowała Pani tego już wiele razy. Jeśli tak, być może Pani koleżanka wymaga pomocy specjalisty psychologa. Proszę o tym pomyśleć.

Nie da się kogoś zmienić. Można przedstawić racjonalne argumenty, wzmacniać inne formy zachowania i zainteresowania. Jednak jeśli dziewczyna nie ma chęci na zmianę, nie cierpi przez miłość, która nie ma szansy na spełnienie, będzie Panu bardzo trudno zmienić jej myślenie.
Jeśli jest tak, że zależy Panu na zmianie ze względu na uczucie, jakim Pan ją darzy, może warto porozmawiać wprost? Ryzyko odrzucenia wprawdzie istnieje, ale Pan także dzięki temu będzie wiedział "na czym stoi" i nie będzie musiał trwać w bezruchu czekając na wyjaśnienie tamtej sytuacji.