Nieopanowanie w spożywaniu alkoholu

WitamMam 19 lat mam problem z alkoholem , ponieważ często po niego sięgam , a gdy już sięgnę pije nie opamiętanie i robie dziwne i głupie rzeczy ,, co mam zrobić;/ by sobie pomóc jakoś ?

Ludzie czasem sięgają po alkohol i nic w tym niezwykłego. Natomiast jeśli ktoś robi to często i nie może się zatrzymać w piciu, to znaczy że alkohol pełni jakąś funkcję. Czasem ludzie robią tak, bo są nieśmiali i piją żeby się "wyluzować", czasem po to, bo pokazać się przed kolegami, czasem, bo nie mogą poradzić sobie z napięciem...

Nie wiem jakie są powody w Pana przypadku, ale to, o czym Pan pisze, wygląda na tzw. picie ryzykowne. Proponuję zgłosić się na konsultację psychologiczną żeby dowiedzieć się po co jest picie w Pana przypadku i jak inaczej niż przy pomocy dużej ilości alkoholu radzić sobie w takich sytuacjach.

Pozdrawiam!

Podobne objawy często świadczą o uzależnieniu od alkoholu. Warto skorzystać z profesjonalnej pomocy i zgłosić się do ośrodka terapii uzależnień.