Nieoperacyjny sposób leczenia polipa ściany zatoki szczękowej

Witam. Czy jest jakiś nieoperacyjny sposób na pozbycie się masywnego polipa ściany dolnej z zatoki szczękowej wym 20x17mm(tk)? Prawie 4 lata nos zatkany raz jedna dziurka raz druga i tak w kółko. Zęby wyleczone i przebadane-rtg. Alergolog testy ok. Kilku laryngologów avamys,fanipos,płatki,antybiotyki itp,powiedziałam dość wyrzuciłam to w kosz! Nie pomaga a przecież szkodzi! Jestem z Krakowa,w powietrzu niestety syf, zamiast smoka to smog.Co robić?, usuwać polipa, czy to od niego?, pomocy!!

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza otolaryngologa. Po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie. Sądzę że zabieg będzie konieczny.

Spróbuj u dobrego laryngologa, wielokrotnymi punkcjami zatok z podaniem odpowiednich leków do ich środka zlikwidować te polipy. Wiele osób uratowałem tym sposobem od konieczności operacji chociaż wolę chirurgiczne działanie.