Nieostrość widzenia po pozagałkowym zapaleniu nerwu wzrokowego

Od 16 lat choruje na SM. Końcem sierpnia przeszłam pozagałkowe zapalenie nerwu wzrokowego. Po tygodniu skierowano mnie do szpitala na leczenie solu-medrolem (5 kroplówek po 500). Czy to było za późno? Pozostała nieostrość widzenia. Czy jest szansa, że to jeszcze minie?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam,
Stwardnienie rozsiane może mieć różny przebieg. W początkowym stadium i u młodszych pacjentów często obserwuje się postać nawracająco-remitującą, w której objawy występują po względnie długim okresie stabilizacji (kilka miesięcy - lat) i mogą wycofać się całkowicie lub częściowo.
Nie można jednak jednoznacznie określić szans na ustąpienie objawów w Twoim przypadku. Nie można też stwierdzić, czy opóźnienie podania sterydu wpłynie na rokowanie.
W kontrolowaniu SM ważne jest jednak pozostawanie pod opieką neurologa i zgłaszanie się do lekarza w razie wystąpienia jakichkolwiek dolegliwości ze strony układu nerwowego.