Nieostry dziesięciocentymetrowy guzek wykryty podczas mammografii

Dzień dobry. Moja mama,52 letnia kobieta dostała dzisiaj informację,że podczas ostatniej mammografii wykryto nieostry dziesięciocentymetrowy guzek. Czy jest prawdopodobieństwo raka w takim wypadku? Bardzo się martwię. Proszę o odpowiedź.

Może to być rak , ale nie musi !!! Konieczna pilna ,dalsza diagnostyka (biopsja)!!! Ps. Czy ten wymiar - to nie pomyłka? Jest to rzeczywiście 10 CENTYMETRÓW??? - a nie milimetrów??? zż