Niepełne usunięcie zęba u 2-latki po urazie zębów

witam moja córcia 2 letnia miała upadek uszkodziła 2 ząbki na nieszczęście dwie jedynki górne ząbki po 3 miesiącach prawie całe się starły aż do dziąsła a pozatym zaczęły podchodzić ropą pani stomatolog zaleciła usunięcie ze znieczuleniem dziecko podczas usuwania strasznie sie wierciło jeen ząbek został wyrwany lecz drugi zosłał usunięty tylko częściowo co dalej mamy robić ja usunąć resztęzęba czy dalej iść do tej samej pani stomatolog ząbek widać jest urwana tylko część.proszę o podpowiedź

Witam, to zależy jak głęboko pod dziąsłem ząb w trakcie usuwania złamał się. Jeżeli bardzo głęboko radziłabym zostawić, przynajmniej na razie. Z czasem resztki korzenia powinny pojawić się bliżej brzegu dziąsła i wtedy bez problemu będzie można dokończyć usuwanie chyba, że wystąpi ropień itp. to wtedy niezwłocznie należy udać się do chirurga stomatologa. Pozdrawiam