Niepełne wypróżnienie i miękki stolec

Witam! Od jakiegoś czasu mam problemy z wypróżnianiem. Nie mogę się do końca wypróżnić (zawsze coś zostaje). Aktualnie jestem za granicą od tego czasu często mój stolec jest "miękki" tzn strasznie brudzi muszle. Wydaje mi się że gdy byłem w swoim kraju to stolec był raczej normalny tyle że nie mogłem się do końca wypróżnić. Po za tym czuję się dobrze dodam że żyje w ciągłym stresie, mało pije, nie zwracam uwagi na to co jem i od kiedy pamiętam mam fobie jeżeli chodzi o choroby. Mam 18 lat.

Witam! Pana problemy najprawdopodobniej związane są z nieregularną dietą, szczególnie jeśli posiłki są bogate w tłuszcze i ciężkostrawne. Nie bez znaczenia jest również stres, który sam w sobie ma tendencje do "rozluźniania" stolca. Proszę spróbować dbać o zdrową, zbilansowaną i regularną dietę, unikać pokarmów przetworzonych i fast-foodów. Jeśli mimo tego dolegliwości nie ustąpią powinien Pan skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu.