Niepełnosprawność dziecka a brak zrozumienia u rodziców

Witam,jestem ciotka 14 letniej Natalii. Siostrzenica nie ma 4 palców u lewej ręki. Jej koledzy ze szkoly wysmiewaja sie przez to. Mała nie chce chodzic na komisje lekarskie. Na kazda idzie pod przymusem mojej siostry. Siostra nie rozmawia z nia o tym , unika tematu. Mnie to nie pokoji poniewaz Natalka cierpi z powodu niepelnosprawnosci. Kiedys miala przeszczepy szpiku z nozek do roczek, lecz nic nie dawaly. Jakie sa sposoby innego leczenia ? Czy jezeli mama boi sie rozmowy corka to ja powinnam?

Witam ,już chyba Pani odpisywałam z powodu Natalii, kiedy pisała Pani o gnębieniu siostrzenicy w szkole.Jeżeli mama Natalii upoważni Panią do rozmowy z córką powinna Pani porozmawiać z Natalią, skoro mama ma opory lub nie wie w jaki sposób. Powinna Pani także zachęcić Natalię do wizyty u psychologa.Pozdrawiam.

Dzień dobry,

Jak najbardziej może Pani i "powinna" rozmawiać, skoro nikt z bliskich dziecka nie uczynił tego dotychczas. Proszę również rozważyć i podpowiedzieć siostrze, i oczywiście za zgodą siostrzenicy, spotkania z psychologiem.