Niepełny blok prawej odnogi pęczka Hisa u 20-latka

Dzień dobry. Odczuwam kołatania serca, potknięcia. Mam kiepską kondycję. Nie jestem otyły. Od czasu do czasu mam robione badanie EKG. Zawsze było w porządku, ale ostatnio po raz pierwszy pojawił mi się "niepełny blok prawej odnogi pęczka Hisa". Podobno to normalne, ale czy może się to pojawić tak praktycznie z dnia na dzień? Czy raczej zwiastuje jakąś chorobę?

Aleksander Ropielewski

Może to być zmiana przejściowa, może być utrwalona. Jak najbardziej może wystąpić z dnia na dzień. Na pewno należy poszukać jej przyczyn (choroby serca, niedokrwienie mięśnia sercowego, zaburzenia elektrolitowe).