Niepełny wzwód - jak to leczyć?

Witam! Jestem mężczyzną, mam 18 lat. Piszę, bo mam problemy ze wzwodem. Problem zauważyłem, gdy chcieliśmy odbyć z dziewczyną pierwszy stosunek. Okazało się, że mój penis nie stoi wystarczająco, bym mógł go wprowadzić do pochwy. Pomyślałem, że to przez prezerwatywę, ale po jej zdjęciu było to samo. Po tych wydarzeniach zacząłem się nad tym zastanawiać. Uświadomiłem sobie, że przecież on praktycznie zawsze stoi w ten sposób. I wtedy się wystraszyłem. Doszedłem do wniosku, że jest on zbyt ''miękki" i sam nie jest w stanie utrzymać się tak całkiem w ''pionie". Przed próbą 'pierwszego razu' często sprawialiśmy sobie przyjemność poprzez pieszczoty. Im dłużej się nad tym zastanawiam, tym bardziej jestem zdezorientowany. Nie wiem, co teraz zrobić. Proszę o pomoc.

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania.

Zaburzeniami erekcji określa się sytuację kiedy mężczyzna nie jest zdolny do osiągnięcia i / lub utrzymania wzwodu w stopniu wystarczającym do odbycia satysfakcjonującego stosunku. Z Pańskiego opisu wynika, że problem może być zarówno psychogenny jak i organiczny ( np. nieprawidłowość lub uszkodzenie naczyń i ciał jamistych prącia).

Proszę spróbować wyeliminować stres jaki towarzyszy kontaktom seksualnym i ocenić efekty. Gdyby nie były zadowalające konieczna może okazać się wizyta u lekarza specjalisty - urologa.

Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl