Niepełny wzwód - powinienem udać się z tym do lekarza?

Witam. Mam 25 lat, jestem niepełnosprawny, ale poruszam się samodzielnie o lasce. Nie znalazłem sobie do tej pory dziewczyny i nie współżyłem. Od 10 lat regularnie się masturbuję, ale z umiarem, przeciętnie raz dziennie. Brak seksu jest dla mnie dużym problemem, przeszkadza mi to w rozwoju psychofizycznym, ale chodzi mi o coś innego. Od dłuższego czasu, a mianowicie od kilku lat mam problem. Dochodzi u mnie jedynie do niepełnego wzwodu, skóra nie ściąga się sama z napletka, na dodatek tylko podczas pobudzania członka ręką. Nie wiem, czy ten problem wynika z przyzwyczajeń masturbacyjnych. Mimo to odczuwam cały czas napięcie seksualne, co jest jeszcze bardziej denerwujące i frustrujące. Czy ten problem może wynikać z nawyków masturbacyjnych? Czy może mieć podłoże mechaniczne? Boje się, że kiedyś na początku okresu dojrzewania niewłaściwie się onanizowałem, pobudzając członka, nie czekając na wzwód i doprowadzając w ten sposób do wytrysku. Czy mogłem uszkodzić w ten sposób ciała jamiste? Co więc robić? Iść do lekarza, czy może na razie zostawić sprawę, czekając aż znajdę sobie partnerkę?

Redakcja abcZdrowie

Szanowny Panie.

Niestety, nie opisał Pan bliżej zarówno przyczyn, jak i objawów Pana niepełnosprawności. Potencjalnie, uszkodzenie rdzenia kręgowego na pewnej wysokości może być przyczyną problemów ze wzwodem. Ponadto, jeśli przyjmuje Pan przewlekle jakieś leki, należy się zastanowić, czy to nie one wywołały opisywane objawy. Pana problemy ze wzwodem mogą mieć również podłoże psychogenne - jako wynik stresu, przemęczenia, czy niewyspania.