Niepełny wzwód u homoseksualisty

Zacznę od tego, że jestem gejem. Mam 20 lat. Od kiedy zacząłem uprawiać sex zauwazyłem, że podczas zbliżenia z inną osobą mój wzwód jest niepełny lub nawet w ogóle go nie ma. Przy masturbacji samemu w domu jest wszystko ok. Czy może to byćwina nadbiernej masturbacji przy filmach erotycznych? Czy może to coś w psychice? Szukałem seksuologa w okolicy ale nic nie mogę znaleźć. Proszę o pomoc bo coraz gorzej mi z tym i coraz bardziej wstydzę się tego.

Dzień dobry!

Prawdopodobnie sytuacja ma związek z emocjami, sposobem myślenia, postrzeganiem swojej seksualności itp. - to znaczy ma raczej charakter psychologiczny, a nie organiczny. Duże znaczenie mogą mieć także nawyki masturbacyjne i związane z oglądaniem pornografii.

Rzeczywiście, najwłaściwszą drogą byłaby konsultacja z psychologiem seksuologiem. Zachęcam do dalszych poszukiwań takiej osoby w Pana okolicy. Jednocześnie jest jednak tak, że także wielu psychologów/ psychoterapeutów ma wiedzę i doświadczenie w zakresie seksualności, nawet jeśli z formalnego wykształcenia nie są seksuologami. Może Pan więc skorzystać także z konsultacji z psychologiem.

Pozdrawiam!