Niepewność - czy jest szansa na ciążę?

Witam! Mam wątpliwości co to tego, czy jestem w ciąży. Staramy się z moim mężczyzną o dziecko już 3 miesiąc. Do tej pory miałam regularne cykle, trwały po 30 dni. Ostatnią miesiączke miałam 12 lutego, z moich wyliczeń wyszło mi, że dni płodne powinny pojawić się w dniach 23.02.-3.03. (nie wiem, czy dobrze to wyliczyłam). Oczywiście w tych dniach, jak i w innych, regularnie współżyliśmy z moim partnerem. Po raz pierwszy spóźnia mi się okres, ale robiłam już dwa testy i wyszły negatywnie. Między testami zrobiłam 5 dni odstępu (pierwszy test robiłam z popołudniowego moczu, a drugi z porannego). Nie wiem, co mam myśleć w takiej sytuacji. Czy powinnam udać się do lekarza? Czy po prostu oczekiwać na miesiączkę? Bardzo proszę o poradę. Pozdrawiam, Marta

Witam!

Dni płodne wyliczyła Pani prawidłowo. Istnieje też prawdopodobieństwo, że zaszła Pani w ciążę. Po prostu domowe testy ciążowe nie zawsze są w stanie wykryć tak niskie stężenie hCG we wczesnej ciąży.

Z drugiej strony miesiączki często się opóźniają pod wpływem wielu czynników, jak np. stres, przeziębienie, gorączka.

Proponuję wykonać oznaczenie hCG w laboratorium. Takie badanie cechuje się bardzo dużą wiarygodnością.