Niepewność do swojej orientacji seksualnej

Witam, mam 30 lat i niepewność do swojej orientacji seksualnej. Zawsze myślałem, że jestem w 100% hetero. Nigdy nie byłem casanova jeśli chodzi o związki z kobietami aczkolwiek zawsze miałem wraźenie , że podobam się niektórym kobietom ( czy ty było złudne?mam nadzieje, że nie). Z pesrspektywy czasu zauważyłem, że od kiedy zostałem nastolatkiem co jakiś ktos z otoczenia sugerował mi bądź twierdził, że jestem gejem bądź bi. Myślałem, że jest to spowodowane moja niepewnością bo łatwo się stresuj

Dzień dobry!

Orientacja - tożsamość - seksualna jest to nasze wewnętrzne odczucie i określanie samego siebie. To, jak odbiera nas otoczenie (czy podobamy się kobietom czy mężczyznom, czy obydwu płciom) ma znikome znaczenie i nie decyduje o naszych potrzebach i preferencjach. Jeśli jednak uważa Pan to za istotny sygnał i sam ma Pan wątpliwości co do samookreślenia się - warto zdecydować się na dłuższą rozmowę z terapeutą.

Pozdrawiam!