Nieplanowana ciąża - czy to możliwe?

Mam problem, 16 października podczas pieszczot mój partner dostał wytrysku. Po incydencie poszedł do łazienki wytarł się papierem i umył siebie i ręce (jednak nie użył mydła). Położyliśmy się spać, po przespanych 8 godzinach, rano włożył mi palca do pochwy, był to mój 11 dzień cyklu. Spanikowałam i pojechałam do ginekologa po tabletkę po, jednak wzięłam ją dopiero po 30 godzinach. Nie zaobserwowałam u siebie żadnych skutków ubocznych. Dokładnie po 2 tygodniach dostałam krwawienia. Było ono dosyć dziwne, dlatego że pierwszy dzień było bardzo obfite, drugi już mniej, a potem krwawienie było już bardzo małe i trwało w sumie 4 dni. Cykle mam mniej więcej 26 dniowe. Zrobiłam sobie chyba z 5 testów ciążowych, ale mnie to nie uspokaja. Nie wiem co mam myśleć o tej sytuacji. Boję się, że mogłabym zajść w ciążę. Rozważam zrobienie testu betaHCG z krwi, jednak nie wiem czy nie jest za wcześnie na niego? Proszę o radę.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Nie ma możliwości aby plemniki na dłoniach przeżyły około 8 h. Poza organizmem plemniki mogą przeżyć nawet 18h ale potrzebna jest do tego temperatura 37 stopni Celsjusza oraz wilgotne środowisko.

Poza tym dodatkowo była Pani zabezpieczona lekiem przyjętym po stosunku.  Może on zmieniać charakter krwawienia.

Test ciążowy najlepiej wykonać w dniu spodziewanej miesiączki. Bardzo mało prawdopodobne aby kolejne testy dały wyniki ujemne.
Stężenie hCG z krwi można już robić około 10 dni po zapłodnieniu. Prawdopodobieństwo, że jest Pani w ciąży jest w zasadzie zerowe.

Pozdrawiam