Niepłodność i wynik badania AMH

Witam mam 27 lat, Od roku borykam się z niepłodnością (jednak w czerwcu byłam w ciąży- niestety poroniłam). Niedawno odebrałam wynik AMH 1,59nl/mg lekarz powiedział mi ,że jest to wynik porównywalny do płodności 40latki i trzeba szybko działać . Na internecie przeczytałam ,że wynik powyżej 1 nie jest aż taki zły. Czy faktycznie taki wynik jest niepokojący? Wspomnę że moje FSH było 5.2 ale to jakiś czas temu.

Lek. Katarzyna Szymczak

Wynik nie jest jeszcze aż taki zły, ale jak najbardziej wskazane są dalsze działania w związku z niepłodnością.
Pozdrawiam