Niepohamowana ochota na duże ilości słodyczy

Witam, mam pewien problem. Mam 21 lat, 160cm, waga to 47,5kg. Mam problem z niepohamowaną ochota na słodycze. Nie byłoby problemu gdyby to była tabliczka czekolady, ktora normalnego człowieka by zaslodzila. Mnie delikatnie zaspokoi. Zjadłabym takich trzy i wszystko byłoby ok. Nie wiem co mam robic. Staram sie jesc wartościowo, co 3h, obfite śniadania, kaloryczność ustalona do masy ciała. Czy wykonać jakieś badania gdzie sie zgłosić? Jestem załamana.

Słodycze działają niestety jak każda inna substancja uzależniająca. Jeżeli Pani jadłospis jest ułożony prawidłowo, nie powinien aż tak często domagać się dodatkowych posiłków. Natomiast jedynym rozwiązaniem jest odstawienie słodyczy. Z początku może wydawać się to niemożliwym, być może pojawi się rozdrażnienie, zaniepokojenie, drżenie nóg czy rąk - jak Pani widzi skutki odstawiania cukru mogą być bardzo podobne, jak przy odstawianiu alkoholu czy tytoniu. Należy jednak próbować. Co ważne, proszę czytać etykiety, ponieważ producenci dodają substancje słodzące do wielu swoich produktów. Należy wybierać produkty jak najbardziej naturalne i najmniej przetworzone. Zamiast tabliczki czekolady można sięgnąć po orzechy lub nasiona. Jeżeli problem nadal będzie się utrzymywał zalecamy konsultacje ze specjalistą od zaburzeń odżywiania.

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444