Niepohamowane napady obżarstwa na diecie

Witam. Od 8 miesięcy jestem na diecie schudłam 30 kg nie ukrywam moja dieta od 5 miesięcy to głodówki ( 500/700 kcal dziennie ) ale od miesiąca mam niepohamowane napady obżarstwa ( ilość kcal przekracza 2500 kcal ) używam wtedy środków przeczyszczających aby uniknąć przytycia i znów się głodzę parę dni aż do momentu kolejnego napadu. Mam problem bo dochodzi obawa ,że w końcu zacznę tyć . Jest to możliwe ? Czy jest to objaw tzw anoreksji bulimicznej? Proszę o odpowiedź i wyrozumiałość

Witam serdecznie,

Zacznę od tego, że nie powinna Pani stosować tak niskokalorycznej diety, ale pewnie już to Pani doskonale wie... Głodówki najczęściej kończą się efektem jo-jo. wyniszczeniem organizmu, zaburzeniem gospodarki hormonalnej a obsesyjne odchudzanie może doprowadzić do anoreksji czy bulimii. Pani już widzi skutki swoich błędów. Napady obżarstwa są właśnie następstwem głodówek. Środki przeczyszczające nie zabezpieczą Panią przed tyciem a wręcz przeciwnie. Jest bardzo możliwe że przy takim podjadaniu a potem głodzeniu się czy sięganiu po środki przeczyszczające zacznie Pani szybko przybierać na wadze. Obecne Pani działanie(tak jak Pani wspomina) może prowadzić do anoreksji bulimicznej.

Powinna Pani zgłosić się o pomoc do psychologa oraz dietetyka. Specjaliści zajmą się w profesjonalny sposób Pani problemem. Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:

tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Witam, opisane objawy mogą wskazywać na zaburzenia odżywiania. Zachęcam do wizyty u specjalisty np.psychologa.

Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska