Niepohamowane podjadanie w nocy

Witam, oto mój problem. Od kilku miesięcy jestem na diecie (pod okiem lekarza). Staram trzymać sie diety, dużo ćwiczę. Jednak Moim problemem jest niepohamowane podjadanie w nocy. Nie jestem w stanie nad tym zapanować, muszę w nocy zjeść coś słodkiego, inaczej nie zasnę. Tak naprawdę dzieje sie to "na śpiocha"... Rano budzę sie w okropnym nastroju, juz nie wiem co mam zrobić, nie chce podjadać! Lekarz wzruszył ramionami i stwierdził ze to "dziedziczne". Nie mam juz siły, proszę o pomoc....

Pytanie podstawowe, które nalezy sobie zadac jest takie: czy lubi Pani słodycze i czy jadła je Pani przed dietą. Zakładam odpowiedź twierdzącą. Wtedy, byc może jest to kwestia fizjologiczna - jak napisano wyżej, dieta zbyt niskokaloryczna, ale pewniejszym wyjasnieniem jest głód EMOCJONALNY, NAWYK. Jedzenie pod osłona nocy wynika z jednej strony przed chęcią "ukrycia" się ze swoimi słabościami a jednocześnie pokazuje złe metody narzucania restrykcyjnych diet, które stanowia zbyt wysokie oczekiwania w stosunku do nas samych.

Zapraszam po więcej informacji.

Joanna Gerwel
psycholog, Psychodietetyk
www.joannagerwel.pl

Witam,

radziłabym zmienić lekarza. Podjadanie nie jest dziedziczne a takie działanie może być efektem zle zbalansowanej diety lub diety zbyt niskokalorycznej.
Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk