Niepohamowany apetyt po odchudzaniu

Witam serdecznie. Moje pytanie dot. metabolizmu. W sierpniu schudłam stosując bardzo restrykcyjną dietę polegającą na spożywaniu ok 1000kcal dziennie. Kiedy zorientowałam się, że sobie szkodzę w lekkiej panice postanowiłam wrócić do poprzedniej wagi. Teraz męczy mnie niepochamowany apetyt, przytyłam 10 kg. Jak bardzo mogłam rozlegulować swój metabolizm i co zrobić aby przywrócić go do stanu sprzed tych dietetycznych ekscesów? Pozdrawiam, Czytelniczka

Witam, wyregulowanie metabolizmu po tak restrykcyjnej diecie może trawać nawet 6 miesięcy. W tym czasie nie radzę stosowac restrykcyjnych diet tylko przeczekać i dać czas metabolizmowi na powrót do równowagi. W tym czasie też powinna Pani stosować dietę zbilansowaną bogatą w błonnik pokarmowy, który ma działanie wypełniające i pomaga opanować apetyt.

Dzień dobry!

Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem.

Zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska