Niepohamowany apetyt po wyjściu z anoreksji

Witam. Od 13 r.ż. choruję na anoreksję. Nigdy się nie przeczyszczalam. Nie stosowałam głodówek typu woda i warzywa. Schudłam z 42,5 do 38 kg. Pod opieką lekarzy odzyskałam wagę. Teraz mam 18 lat. Chcialam ulepszyć swoje ciało. Zaczełam ćwiczyć od pół roku (np. z Chodakowską) i teraz mam niepohamowany apetyt. Czy to normalne? Co robić? Jem ok 5 -6 posiłków. Porządne śniadanie i obiad. I mimo, że już nie czuję głodu nadal ruszam do lodówki i jem... Proszę o pomoc

Witam,

anoreksja to choroba, która pozostaje właściwie na całe życie, dlatego bardzo dobrze że Pani pyta o głód.
Tak, podczas zwiększonej aktywności fizycznej wzrasta także apetyt i zapotrzebowanie na różne składniki odżywcze.

Radziłabym, aby miała Pani 1,1g białka na kg masy ciała, a także energetyczność posiłków nieco większą niż do tej pory.

Zachęcam do ułożenia sobie indywidualnego jadłospisu, aby była Pani spokojna, że masa ciała jeśli wzrasta to wyłącznie na masie mięśniowej.

Pozdrawiam
Ewa Ceborska
http://food-diet.pl/