Niepokój w związku z incydentem ekspozycji zawodowej na HBs

Witam, jestem zaniepokojony w związku z incydentem ekspozycji zawodowej na HBs. Jestem ratownikiem medycznym i pielęgniarzem, czyli stale jestem narażony na kontakt , potencjalnie zakażonych chorymi. Zostałem narażony na ekspozycję ewidentną poprzez zakłucie igłą ze światłem, byłem w rękawiczkach, krew wypłynęła, postępowanie nieswoiste zastosowane. Badania zaraz po ekspozycji: Pacjent: HBs dodatni (miano 6600), HCV nieaktywny, HIV ujemny. Ja HBs, HCV, HIV ujemne, anty Hbs 934 IU/L. Szczepienie w 3 dawkach w 2006 roku. Jakie jest ryzyko zakażenia? Czy przyjęcie immunoglobuliny mogłoby wpłynąć korzystne w tym przypadku? Bardzo prosze o zajęcie stanowiska w tej sprawie. Z góry bardzo dziękuję.

Lek. Bartosz Domagała

W każdym zakładzie pracy powinna być procedura postępowania, która opisuje jak Pan ma postępować. Powinna być zapewniona kontrolą lekarza chorób zakaźnych . Proszę niezwłocznie zapoznać się z procedurą i postępować wg procedury