Niepokoją mnie wyniki mojej morfologii - co to wszystko oznacza?

Witam, proszę o ocenę wyników mojej morfologii, gdyż jestem nią zaniepokojony. Jestem mężczyzną, mam 23 lata, a mam wyniki poniżej normy. HCT 39,5 (40-54) RBC 4,38 (4,5-5,5) HGB 13,5 (14-18) WBC 3,84 (4-10) MCV 90,2 (84-94) MCH 30,8 (27-34) MCHC 34,2 (31-37) podzielone 39,6 (37-72) kwasochłonne 3,9 (0-6) zasadochłonne 0,8 (0-1) limfocyty 42,4 (20-50) monocyty 13,3 (0-14). Wyniki te utrzymują się już od dłuższego czasu, przedstawione powyżej wyniki pochodzą z powtórnego badania, miesiąc temu wyniki były minimalnie lepsze (bliższe normy). Proszę o jakąś informację na jakie badania mogę się udać, aby wyjaśnić przyczynę zaniżonej wartości HCT, RBC, HGB, WBC. Najbardziej niepokoi mnie ten niski poziom WBC. Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Wspomina Pan, że cyklicznie wykonuje Pan morfologię krwi. Czy pokazuje Pan swoje wyniki lekarzowi prowadzącemu? Czy ma Pan lekarza pierwszego kontaktu? Z jakiego powodu wykonuje Pan tak często badania kontrolne?
Wyniki jak słusznie Pan zauważył, są wysoce niepokojące. Ma Pan niedokrwistość i leukopenię, które występujące razem są objawem mocno niepokojącym, które występują zwykle w chorobach przewlekłych, m.in.: w chorobach układowych, w chorobach nowotworowych, chorobach metabolicznych i innych.
Takie wyniki morfologii wymagają jak najszybszej diagnostyki, opierającej się o badania specjalistyczne laboratoryjne i obrazowe. Z tego powodu powinien Pan jak najszybciej udać się do lekarza prowadzącego, który ustali dla Pana najlepsze postępowanie.
Pozdrawiam