Niepokojąca krostka na języku

Na koncu języka pokazała sie krostka która po zjedzeniu czegos smażonym kilka lat temu. Byłem u dętysty który powiedzia że dobrze by było to zbadac biorąc wicinek do badan. Teraz jest ona mała i bloda nawet zapomiałem że mam. Czy mam się poddac tym badaniom?

Witam serdecznie,
Jeśli dentysta zaleciła pobrać wycinek do badań, to najlepiej byłoby to zrobić. Czasem groźne, powoli rozwijające się zmiany mogą skutkować groźnymi powikłaniami.

Wszelkie zmiany, które po 2 tygodniach nie goją się, należy obserwować. To, że krostka jest mała i blada nie zmienia faktu, że lepiej ją zbadać, tak jak zasugerował stomatolog. Proszę udać się na badania i nie lekceważyć problemu. Krostka może być niegroźnym zgrubieniem, aftą, ale takie nieznikające zmiany, białe lub czerwone krostki na wardze, języku mogą też być sygnałem poważnego schorzenia np. nowotworu jamy ustnej. Lepiej dmuchać na zimne.

Pozdrawiamy,
stankowscybialach.pl
facebook.com/badzbystry