Niepokojąca wartość ciśnienia przy stresującej pracy

Mam 30 lat jestem mężczyzną. Niepokoi mnie ciśnienie którego wartość to 144/118 lub 135/115 i za każdym pomiarem druga wartość jest wysoka. nieraz wynosi 90 a innym razem powyżej stu. Mam stresującą pracę. Czasem boli mnie głowa. Bardzo proszę o odpowiedz.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Podane pomiary wskazują na występowanie nadciśnienia tętniczego. Wskazana jest wizyta u lekarza.