Niepokojąca wydzielina a ciąża

Witam... Zacznę od tego, iż jestem w 40 tyg. ciąży wiec do rozwiązania tuż tuż co bardziej wzbudza we mnie niepokój. Problemem, który mnie nurtuje jest zauważona przeze mnie ok. 3 tyg. temu biała, przypominająca kawę z mlekiem, a także brązowa o niezbyt przyjemnym zapachu wydzielina... Dodam, iż miałam pobrany wymaz z szyjki macicy w 7 miesiącu nie wykazał żadnej infekcji... martwię się czy w ostatnim czasie nie złapałam jakiejś infekcji, którymi może zarazić się moje dziecko podczas porodu. Proszę o pomoc... Jakie badania powinnam poprosić pediatrę po urodzeniu, aby wykluczyć mój niepokój? Wizytę mam za kilka dni.
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Niestety bez badania nie da się stwierdzić co jest przyczyną Pani dolegliwości. Może jednak warto spróbować skontaktować się z lekarzem prowadzącym ciążę i poprosić o konsultację.
Raczej objawy nie wskazują na infekcję grzybiczą.
Pozdrawiam.