Niepokojące brązowe plamienia w trzeciej ciąży

dzien dobry jestem poraz trzeci w ciazy. dwa dni temu pojawily sie u mnie plamienia o brazowawym kolorze a termin porodu mam na listopada.czy to cos niepokojacego?? pytam poniewaz przy wczesniejszych ciazach nie takiego mi sie nie przytrafilo

Lek. Marta Gryszkiewicz

Powinna się Pani zgłosić na izbę przyjęć do szpitala ginekologiczno-położniczego lub szpitala z oddziałem położniczym. Niezbędne jest zbadanie Pani przez lekarza i położną, kontrola tętna płodu w KTG, a być może także USG płodu. Plamienie może być oznaką zbliżającego się porodu, rozwierania się szyjki macicy, nieprawidłowości związanych z łożyskiem.