Niepokojące ciągłe chrząkanie u 28-latka

Chrząkam, od roku. Potrzeba ciągłego odchrząkiwania. Wydzielina gęsta, biało lub lekko zielonkawa. Laryngolog powiedział, że mam krzywą przegrodę nosową, ale przed chrząkaniem też taką miałem. Gastroskopia nic nie wykazała. Stoję w miejscu, chrząkam cały czas. Szczególnie po czymś słodkim, kawie, winie. Nie mam żadnych alergii. Lekarz powiedział, że mam zapalenie gardła. Macie Państwo jakieś sugestie?

Proszę przeanalizować czy chrzakanie nie narasta w sytuacjach np. stresujących. Często bowiem chrzakanie jest objawem psychosomatycznym i ma podłoże właśnie w psychice. Jeśli nie ma wskazań fizjologicznych, być może przyczyna leży w psyche? Pozdrawiam