Niepokojące ciemne plamy na paznokciach

Witam. Kilka dni temu zauważyłam na paznokciach (obydwa duże palce) zmianę koloru czarno-fioletowo-brązowy. Paznokcie malowałam ok 2 tygodnie temu i nie było żadnych zmian, kilka dni temu kiedy lakier odszedł zauważyłam pod spodem coś bardzo ciemnego. Na jednym paznokciu spod tej plamy widoczna jest mala czarna plamka wielkosci ok 1,5mm. Nie miałam żadnego urazu, nie odczuwam bólu, czasem do złudzenia przypomina krwiak ale czy bez urazu moze powstać?

Witam serdecznie

Jeżeli nie miała Pani żadnego urazu i plamy na paznokciach powstały samoistnie to proszę udać się do dermatologa.
Rożne zmiany na paznokciach są istotną informacją o stanie zdrowia organizmu.

pozdrawiam

IJ