Niepokojące dolegliwości - do jakiego lekarza powinnam się udać?

Od pewnego czasu zauważyłam, że dość często robią mi się czerwone lub aż sine całe dłonie. Jest to dla mnie dość bolesne, nie mogę ich zbytnio zginać, tak jakby cała krew mi nagle do nich napływała...czuję pulsowanie w dłoniach, zdarza się, że są też bardzo gorące. Kiedyś miałam zawsze zimne stopy i dłonie, a teraz takie coś... Dodam, że ostatnio zauważyłam zmiany skórne na nodze - pojawiło mi się okrągłe znamię o nieregularnej linii - łuszczyło się troszkę, później przeszło, zmieniało ciągle kolor na jasny lub ciemny, później jakby znikało, ale ciągle nie znika i pojawiają się ciągle zmiany...mam je już ponad miesiąc...bywało, że mnie bolało... Mam znamię pod piersią od urodzenia i też teraz zauważyłam, że pękło mi, lekko krwawiło i zmienia się, a teraz znowu jest ok. Czasem odczuwam dziwne pulsowanie ciała, swędzenie, miewam zawroty głowy, cierpię na bezsenność...nie biorę żadnych leków...odżywiam się normalnie jak zawsze. Objawy pojawiły się nagle i się pogarszają. Zrobiłam morfologię i badania na tarczycę - jutro odbieram wyniki. Do jakiego lekarza specjalisty powinnam się wybrać? Co może być przyczyną?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Doradzam zacząć od lekarza rodzinnego, który zbierze dokładny wywiad dotyczący wszelkich aspektów Pani zdrowia, w tym wywiad rodzinny, zbada Panią i przeprowadzi wstępne różnicowanie. Następnie zleci jego zdaniem niezbędne badania dodatkowe i skieruje na konsultacje specjalistyczne. Szczególnie wskazana wydaje się konsultacja reumatologiczna, gdyż objawy sugerują chorobę układową.
Pozdrawiam