Niepokojące krwawienie po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych: czy to ciąża?

Witam. Mam pewien problem. Przez rok brałam tabletki antykoncepcyjne. Odstawiłam je. Ostatnią tabletkę z opakowania przyjęłam 13 lipca, w ciągu 7 dni (16-19.07.) wystąpiła miesiączka jak zawsze. Nie zaczęłam kolejnego opakowania tabletek. Po około tygodniu (dokładnie 26.07.) wystąpiło u mnie kolejne krwawienie, które trwało 2 dni. Przez kolejne dni strasznie bolał mnie brzuch i wydzielał się biały śluz - z pewnością zaczęły mi się dni płodne. Dodam, że przez cały czas od odstawienia kocham się z chłopakiem bez zabezpieczenia. 30 lipca zrobiłam test ciążowy, ale wyszedł negatywny. Dziś (10.08.) znów boli mnie brzuch, jest wzdęty, mam mdłości, czasem brak apetytu. Czy to może być ciąża, czy zbliżający się okres? Może test zrobiłam za wcześnie? Nie wiem, kiedy powinnam dostać miesiączkę. Czy liczyć dni od ostatniego krwawienia?
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Test ciążowy zdecydowanie został wykonany za wcześnie. Wiarygodne wyniki testu uzyskuje się dopiero 14 dni od daty ostatniego ryzykownego zbliżenia. W Pani przypadku, gdy do zbliżeń dochodzi codziennie, warto wykonać test około 14 dni od przypuszczalnej owulacji.
Pytanie brzmi, kiedy wystąpiła u Pani owulacja? Zasadniczo pierwszym dniem cyklu był pierwszy dzień krwawienia. Zdarza się jednak, że po odstawieniu tabletek po dłuższym czasie ich przyjmowania, owulacja ulega opóźnieniu nawet o 14 dni. Trudno zatem jednoznacznie ocenić, kiedy wystąpi pierwsza owulacja i pierwsza miesiączka po odstawieniu tabletek.
Na koniec chciałabym zauważyć, iż biały śluz świadczy o dniach niepłodnych. Śluz płodny jest przezroczysty zwykle o konsystencji kurzego białka.

Opisywane przez Panią dolegliwości nie muszą świadczyć o ciąży. Może to być reakcja organizmu na odstawienie tabletek. Organizm na nowo musi przyzwyczaić się do funkcjonowania bez dodatkowej dawki hormonów.

Pozdrawiam