Niepokojące krwiste plamienia

Witam.
Mam 22 lata i zauważyłam u siebie niepokojące mnie krwiste plamienia. Zazwyczaj mój okres nie jest 100% regularny ale plus minus pojawia się w podobnym czasie. Teraz mam około 5ciu dni do okresu, a od wczoraj zauważyłam, że mam krwiste, skąpe plamienia?

Zastanawia mnie czy coś jest nie tak? Myślałam, że może to okres, ale zawsze pierwsze dni mojej miesiączki są bardzo obfite i mam bóle menstruacyjne, a teraz nic.
Aha dodam, że zrobiłam test ciążowy i wynik jest negatywny. Wcześniej miewałam upławy bezbarwne.
Bardzo proszę o odpowiedź. Nie zażywam żadnych leków prócz witamin, nie stosuję również tabletek antykoncepcyjnych. Używamy z moim mężem tylko kondomów.

Witam serdecznie!

Po pierwsze pragnę zaznaczyć, że test który Pani wykonała nie jest miarodajny. Został wykonany za wcześnie. Najbardziej wiarygodne wyniki uzyskuje się w dniu spodziewanej miesiączki.
Dla wykluczenia ciąży proponowałabym zatem powtórne wykonanie testu.
Jeżeli wynik się powtórzy, niezbędna będzie wizyta u lekarza ginekologa, w celu wyjaśnienia przyczyny krwawienia międzymiesiączkowego. Takie plamienia są charakterystyczne dla zaburzeń hormonalnych, m.in: niewydolności ciałka żółtego, związanego z niedoborem progesteronu. Możliwe są przyczyny organiczne:mięśniaki, polipy, nadżerka. Do postawienia diagnozy niezbędne jest jednak badanie ginekologiczne uzupełnione badaniem USG.

Pozdrawiam.