Niepokojące lęki, kołatania serca, drżenie, zawroty głowy oraz zimne dłonie i stopy a stres lub nerwica

Witam. Mam 20 lat. Od jakiegoś czasu niepokoją mnie lęki, które się nasiliły, boję się sama przebywać w domu, wracać autem ze szkoły kiedy jest ciemno. Na dodatek budzę się zmęczona, nie mam ochoty wstawać z łóżka. Miewam kołatania serca. Ostatnio 1 tyg. temu, kiedy nocą wstałam, zaczęłam się trząść, do tego kołatanie serca, przyspieszone tętno, wzrost ciśnienia do 150/90, zawroty głowy. Dodam, że mam strasznie zimne dłonie i stopy, będąc w domu. Czy to jest wywołane stresem? Czy może nerwica?

Wygląda to na zespół lęku panicznego. Proszę zgłosić się do psychologa, który będzie mógł po osobistej rozmowie i kilku testach trafnie zdiagnozować problem i zaproponować terapię. Szczególnie polecam psychologa poznawczo-behawioralnego, gdyż w tym nurcie leczenie zaburzeń lękowych przynosi najlepsze efekty. Pozdrawiam.