Niepokojące objawy - czy ktoś potrafi mi pomóc?

Witam. Zaczęło się od zawrotów głowy, duszności, potem nie mogłem jeść - schudłem, potem silne bóle brzucha, a teraz bóle pod żebrami i w klatce piersiowej, nerwobóle - a to ręka, a to noga itp. Drętwieje mi bardzo ciało, tzn. jak śpię to ręce, bark. Jeśli ktoś potrafi mi pomóc, to proszę o jakąś poradę.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
Ma Pan bardzo dużo dolegliwości. Dlatego, aby wyjaśnić ich przyczynę, potrzebna jest szeroka diagnostyka.
Duszności oraz bóle w klatce piersiowej wymagają wykluczenia schorzeń układu sercowo-naczyniowego oraz oddechowego. Dlatego należy wykonać ekg oraz rtg klatki piersiowej. Ponadto wskazane są podstawowe badania z krwi z uwzględnieniem TSH. Ze względu na dolegliwości bólowe brzucha do rozważenia jest wykonanie usg jamy brzusznej.
W pierwszej kolejności proszę zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu. Pozwoli to na zebranie dokładnego wywiadu lekarskiego oraz zbadanie Pana. Wówczas lekarz postawi wstępne rozpoznanie, a co za tym idzie, zleci odpowiednie badania.
Pozdrawiam